image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

22 marca 2024 r. otwarta została w Osuchach nowa ścieżka przyrodniczo-historyczna „Nad Sopotem".

Projekt zrealizowany został przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu we współpracy ze Stowarzyszeniem "Osuchy 1944", Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Gminą Łukowa oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łukowej.

 17 marca 2024 roku Chór „Ale Cantare” z Płoskiego wystąpił w kościele parafialnym w  Łukowej z koncertem pieśni pasyjnych.  Wokalistki z dyrygentką p. Barbarą Rabiega przyjęły zaproszenie p. Wiesławy Kubów - dyr. GOK i zaprezentowały 10 najpiękniejszych utworów wielkopostnych. Koncert spotkał się z wielkim uznaniem mieszkańców Łukowej, którzy jako podziękowanie złożyli datki, by jednocześnie weprzeć wyjazd chóru na festiwal w Hiszpanii.

Pani dyrektor naszego GOK, w tym roku, zaprosiła na Łukowską Babosiadę, oprócz wszystkich Pań młodszych i starszych, także Gości specjalnych – „kobiety w mundurach” rodem z naszej gminy.

Na imprezę przybyły policjantki: mł. aspirant Pani Agnieszka Kaproń – z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, sierżant sztabowa Pani Teresa Szul ( opiekującą się naszą miejscowością ), Pani Anna Naklicka funkcjonariuszka pionu kryminalnego KPP w Biłgoraju, Pani Anita Grzyb – dzielnicowa z Tomaszowa Lub.

W niedzielę 10 marca GOK w Łukowej zaprasza serdecznie wszystkie Panie młodsze i starsze na śliczną część artystyczna, która rozpocznie się o godz. 14.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2024 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.