XXI Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej - wyniki

Konkurs online odbył się 4 czerwca 2020 r.

Wzięło w nim udział 36 uczniów zgłoszonych z 13 szkół powiatu biłgorajskiego ( 9 szkół podstawowych i 4 szkoły średnie).

Ze zrozumiałych względów uczestników było znacznie mniej niż w 20. poprzednich edycjach.

W kategorii: szkoła podstawowa zwycięzcami zostali:

I miejsce – MARCIN KUSZ, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju im. Sługi Bożego Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego

I miejsce – JAKUB FURMANEK ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

II miejsce – ANNA SZUBIAK, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

III miejsce – DOMINIKA SZUBIAK ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

III miejsce – ADAM TARNOWSKI ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie

Finalistami w kategorii: szkoły średnie

zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju:

KATARZYNA DYNDAŁ – wywalczyła I miejsce,

ALEKSANDRA SOLAK – miejsce II

i miejsce III - MARCEL BUCZEK

Nagrody dla zwycięzców ufundowali:

• Minister Jan Kasprzyk szef Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie

• dr Karol Nawrocki – Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

• Andrzej Szarlip - Starosta Biłgorajski

• Stanisław Nawrocki - Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów

• Mariusz Szwed - Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj

• p. Janusz Jarosławski

• Stanisław Kozyra - Wójt Gminy Łukowa

• Tadeusz Kraczek - Przewodniczący Rady Gminy Łukowa

• Wiesława Kubów - Dyrektor GOK w Łukowej

Uczestnikom konkursu dyplomy i „Zeszyty Osuchowskie” przesłane zostaną pocztą na adres szkół.

Laureatów wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy 28 czerwca 2020 r. do Osuch na cmentarz partyzancki na Mszę św. polową o godz.10.30, po której odczytany będzie protokół i przekazane nagrody.

Karta zgłoszenia uczestników do pobrania TUTAJ