Nowy Rok Bieży - to hasło Gminnego Koncertu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną w Rakówce, który odbył się niedzielę dnia 27 stycznia 2013 r. w Świetlicy OSP w Rakówce.
„A teraz posłuchajmy, jak pięknie kolędują w Łukowej” - miło było zaśpiewać po takiej zapowiedzi. Trzy łukowskie kolędy zaprezentowały panie z Zespołu Śpiewaczego Łukowa II.
Koncert pozwolił przypomnieć nam sobie niepowtarzalną atmosferę Świat Bożego Narodzenia, które były całkiem niedawno, a już miesiąc temu.
Przypomnieniu służyły też potrawy wigilijne przygotowane przez panie z Rakowki: doskonałe gospodynie i utalentowane śpiewaczki.
Bardzo liczny Chór Żeński z Rakówki zaprezentował piękne kolędy.Mogliśmy posłuchać także kolęd w wykonaniu : Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego, Zespołu Folkowego "Konwalia" z Księżpola, Zespołu Ludowego z Majdanu Starego, Zespołu Ludowego z Majdanu Nowego, Zespołu Ludowego z Korchowa Pierwszego.
Gościnnie wystąpiła Kapela Ludowa "Brzózanie" z Brzózy Królewskiej, która później przygrywała do tańca, śpiewu i zabawy.

Zaprosili nasze zespoły

Śpiewacy Chóru Męskiego OPOKA w bardzo mroźną niedzielę 27 stycznia, prezentowali przepiękne łukowskie kolędy poza granicami gminy. Swoim śpiewem uświetnili bowiem Mszę św. o godz. 10:00 w Górecku. W miłej atmosferze przebiegło spotkanie chórzystów z księdzem proboszczem na plebanii w Górecku przy gorącej herbatce.
Następnie łukowscy śpiewacy odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Korzystając z okresu karnawału obdarowali wychowanków słodyczami. Młodzież pokazała im dom oraz swoje pokoje. Zostali poczęstowani wspaniałym ciastem. Po południu śpiewacy kolędowali w kościele pi Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu. Z racji ich występu ksiądz proboszcz zrezygnował z głoszenia kazania. Słowa łukowskich kolęd miały je zastąpić.