Zapraszamy do galerii zdjęć..

Regulamin wycieczki szlakiem bitew powstania styczniowego

( Łukowa – Borowe Młyny – Kobylanka – Józefów ),

organizowanej 21 kwietnia 2023 roku przez GOK w Łukowej ze współorganizatorami: Nadleśnictwem Józefów i MOK w Józefowie

Celem wycieczki jest:

- „dotkniecie” miejsc uświęconych krwią bohaterów 1863 r. walczących w bitwie 16 kwietnia pod Borowymi Młynami; 24 kwietnia pod Józefowem; 1 i 6 maja pod Kobylanką,

- poznawanie historii walk na naszym terenie i poszczególnych uczestników, zwłaszcza dowódców,

- przybliżenie sylwetki poety – powstańca Mieczysława Romanowskiego i jego bojowego szlaku oraz miejsca śmierci.

Warunki uczestnictwa

1. Uczestnicy wycieczki to delegacje 5 – osobowe ( lub większe ) z poszczególnych szkół średnich i podstawowych powiatu biłgorajskiego wraz z opiekunami.

2. Zgłoszenie uczestników wycieczki poprzez nadesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie do GOK w Łukowej listy uczniów i opiekunów do dnia 14 kwietnia 2023 r.

Adres GOK : Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, 23 – 412 Łukowa 569A

www. gok.lukowa.pl, Facebook Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej

Program wycieczki

21 kwietnia 2023 r.

godz. 9:00 – spotkanie organizacyjne w GOK Łukowa,

godz. 9:40 - złożenie kwiatów na mogile powstańców walczących 16 kwietnia 1863 r. pod Borowymi Młynami na cmentarzu parafialnym w Łukowej ( krótka prelekcja GOK Łukowa ),

godz. 10:30 – złożenie kwiatów na mogile powstańców poległych pod Kobylanką ( krótki rys historyczny – Muzeum Kresów w Lubaczowie ).

godz. 11:30 – odwiedzenie miejsca bitwy pod Borowymi Młynami, przystanek w Głuchach – obok nowej tablicy- ( Nadleśnictwo Józefów)

godz. 12:00 – złożenie kwiatów w miejscu śmierci Mieczysława Romanowskiego – MOK Józefów,

godz. 12:40 – ognisko, poczęstunek i podsumowanie wyjazdu w Hamerni – Nadleśnictwo Józefów.

Godziny poszczególnych punktów programu mogą ulec zmianie.

Organizator zapewnia uczestnikom: przewodników, poczęstunek i drobne upominki

NIE ZAPEWNIA ŚRODKA TRANSPORTU.