image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Stowarzyszenie Miłośników Gminy Łukowskiej otrzymało dofinansowanie w kwocie 8 tys. zł na druk folderu promującego jedyny w Polsce zwyczaj dunajowania. Wsparcie pochodzi ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Operatorem zadania publicznego jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze.

Stowarzyszenie skorzystało z projektu „Obywatelskie Roztocze. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”.

Pozyskane środki pokryją koszty wydania kolorowego folderu ukazującego kolędowanie życzeniowe pannom w Noc św. Szczepana. W publikacji znajdą się ponadto słowa i nuty 4 najbardziej znanych dunajów łukowskich. Będzie to materiał dla chłopców młodszych i starszych, którzy zechcą zalotnie zaśpiewać swojej dziewczynie, a może także wziąć udział w Wojewódzkiej Akcji "Lubelszczyzna dunajuje" organizowanej od 2020 roku przez GOK w Łukowej.

Foldery będą rozprowadzane w szkołach i bibliotekach. Można je będzie nabyć bezpłatnie, za dwa miesiące, również w Punkcie Informacji Turystycznej w Biłgoraju i Zamościu

 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2024 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.